Siz Hala 5651 yasasına uygun değil misiniz?
5651 Sayılı kanun nedir?
Kanun maddesi internet erişiminin kontrol altına alınmasını amaçlamaktadır. İnternet üzerinden işlenen bilişim suçlarının önüne geçilmesi, suç unsuru içeren herhangi bir olay sonrasında suçlu ya da sorumluların tespit edilmesi hedeflenmiştir. İşlenen suçun mahiyetine göre uyarı, para, hapis cezası, kapatma veya yayından kaldırma gibi yaptırımlar uygulanmaktadır.

Uyarı : 5651 sayılı kanun maddesi öneri niteliği taşımamaktadır. İlgili kanun maddesinin gereklerinin yerine getirilmesi zorunlu kılınmıştır.
5651 sayılı kanun kimleri kapsıyor?
Ücretli ya da ücretsiz, birden fazla kullanıcıya bir veya birden fazla internet bağlantısı üzerinden erişim hizmeti sağlayan tüm kurum ve kuruluşları kapsamaktadır.
- Kamu kurumları
- Özel şirketler
- Hastaneler
- Okullar
- Alışveriş merkezleri, kafeler, restoranlar, oteller vb.
Kanun işletmelerden neler istemektedir?
Kulllanıcıların yasal içerikte olmayan WEB sayfalarına erişimlerinin engellenmesi.
Erişim log ve kayıtlarının tutulması (Zaman ve Tarih mührü ile)
Networklerine bağlı kullanıcıların iç IP loglarının tutulması.
Eğer bir Web sayfası mevcut ise ve bu Web sayfasını kendi sunucularında barındırıyor ise dışarıdan gelen erişim log ve kayıtlarının tutulması.
5651 Sayılı kanunun amacı
Kullanıcılar, internet teknolojisini kullanarak bilgi paylaşımı, iletişim kurmak, eğlence, hizmet vermek vb. gibi bir çok ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alan internet ortamı faydalarının yanı sıra bir çok tehtidi de beraberinde getirmiştir.
Kötü amaçlı kişi veya kişiler haksız kazanç elde etmek amacıyla kullanıcıların kişisel bilgilerini çalarak çıkar amaçlı kullanmaktadırlar. İllegal yollardan ele geçirmiş oldukları kullanıcı bilgilerini; kullanıcıları dolandırmak, bilgilerini pazarlayarak haksız kazanç elde etmek amaçlı kullanmaktadırlar. İşledikleri bir suçu habersiz ve masum kişilerin üzerlerine atarak kendilerini gizlemektedirler. Bu tarz işlemler genellikle tüm kullanıcıların kullanımına açık ve kayıt altına alınmadan internet hizmeti sağlayan işletmelerin internet hizmetlerinden faydalanarak gerçekleştirilmektedir. 5651 sayılı kanun; tüm bu sorunları çözüme kavuşturmayı, suçlu kişi ya da kişilerin cezalandırlması, suçsuz kişilerin olaydan zarar görmeden kurtulabilmelerini hedeflemektedir.
Nasıl satın alabilirim?
İletişim bilgilerinizi Ana sayfamızda bulunan “Bilgilerinizi gönderin, BİZ SİZİ ARAYALIM” sekmesinden bize ulaştırarak, 0850 300 09 93 numaralı telefon numaramızdan 7/24 bize ulaşarak ya da satis@bulutspot.com adresine mail göndererek Bulutspot imkanlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

BulutSpot’u seçtiler